Rusztowania Layher Blitz

Wysoka jakość, oraz prostota montażu

System Blitz to klasyczne rusztowanie ramowe, przygotowane przez niemiecką firmę Layher. Oznacza się ono stabilnością, wytrzymałością i lekką wagą. Podstawowe cechy tej konstrukcji to nieduża liczba elementów i montaż niewymagający użycia śrub. Dzięki temu praca odbywa się szybko i jest precyzyjna.

Zdecydowaliśmy się włączyć do naszej oferty rusztowania tego producenta, gdyż reprezentują wysoką jakość oraz spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z ich specyfiką.

Rusztowanie Blitz zawiera:

 • elementy podstawowe nośne - podstawka śrubowa, rama pionowa stalowa Euro, pomost, stężenia przekątne i stężenia podłużne
 • elementy zabezpieczające - poręcze , krawężniki i zabezpieczenia górne
 • elementy kotwiące - zaczep kotwiący Blitz oraz złącze krzyżowe

Uregulowanie wysokości nakrętki podstawki śrubowej stwarza możliwość wyrównania poziomu całej konstrukcji - na standardowych elementach zakres wynosi maksymalnie 100 cm. Bazę stanowi rama pionowa Euro, która nakładana jest na podstawki śrubowe. Na jej powierzchni są dodatkowe wycięcia w profilach, co daje możliwość rozbudowy. Od strony wewnętrznej są otwory, do stabilnego zamocowania poręczy. Montaż stężenia pionowego należy rozpocząć od zawieszenia go w otworze montażowym ramy, następnie z drugiej stronyumiejscawiany jest za pomocą złącza klinowego. Dodatkowo zamontowanie stężeń usprawnia otwór wskazujący ustawienie poziomu.

Stężenie poziome w systemie Layher Blitz wyposażone jest w dwa złącza klinowe. Pomosty zakładane są w górnym ryglu ramy przy pomocy zaczepów. System posiada ochronę boczną składającą się z poręczy, poręczy pośredniej i krawężnika - skuteczne zabezpieczenie dla pracowników. Poręcze wmontowane są w zamkach ram zabezpieczonych klinem, krawężniki umocowane na bolcach umieszczonych w dolnym ryglu ramy, a krawężnik czołowy zaczepiany jest z jednej strony na bolec, natomiast z drugiej strony okucie nałożone jest na pionową rurę ramy.

Do zabezpieczeń bocznych i górnych należą:

 • poręcz czołowa podwójna zapinana klinowo na końcowej i początkowej ramie w poszczególnych poziomach rusztowania,
 • podpory poręczy i podpory poręczy czołowych zakładane są na ostatni poziom rusztowania,
 • zaczep kotwiący typu Blitz mocowany jest do stojaka wewnętrznego ramy przy pomocy złącza krzyżowego, natomiast koniec zaczepu wprowadzamy do śruby oczkowej wkręconej do fasady.

Jeśli prace odbywają przy budynkach z balkonami, można wykorzystać otwory umieszczone w bocznych profilach pomostów stalowych. W celu utworzenia wysuniętego pomostu roboczego we wspomniane otwory wsuwamy rury rusztowania o średnicy 33,3mm, a na  nie wsuwamy pomost o długości odpowiadającej naszym potrzebom, całość należy zabezpieczyć złączem na zastosowaną rurę.
Jeżeli trzeba zastosować tradycyjne konsole, w systemie występują konsole o szerokości 0,39 m , 0,50 m i 0,73 m oraz 1,09m.

Jeżeli w czasie prac okazuje się, ze poziomy robocze mieszczą się na innych wysokościach niż zakładano, można wykorzystać elementy specjalne, jak np. rygiel poprzeczny Blitz, który może być zamocowany w dowolnie wybranej części ramy i służy do zawieszenia pomostu roboczego. Jeśli zachodzi konieczność wykonania przewieszenia np. nad bramą wjazdową, można w łatwy sposób zawiesić na czopach ram dźwigar systemowy Blitz (o wymiarach 5,14 m, 6,14 m i 7,71 m).

Rusztowania Layher Blitz dzięki swojej uniwersalności mogą być wykorzystywane w różnych warunkach.

 • Rusztowania Layher Blitz ramowe, gwarantem najwyższej jakości

  Nasza firma Stillas Poznań działa na rynku od wielu lat. Dzięki temu nabyliśmy należyte doświadczenie oraz poznaliśmy potrzeby klientów. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć produktów firmy Layher Blitz. Przygotowała ona dla Państwa rusztowania ramowe. Jest to system modelowy i mocny. Jego zaletą jest prosty montaż i uniwersalne zastosowanie. Dzięki wchodzącym do zestawu elementom istnieje możliwość wznoszenia specjalistycznych konstrukcji, wszędzie tam gdzie zachodzi konieczność zastosowania skomplikowanych rozwiązań. Dla Państwa dyspozycji przygotowaliśmy te i inne rusztowania. W razie zainteresowania zapraszamy do kontaktu.

 • Uniwersalne i bezpieczne rusztowania firmy Allround

  Hołdujemy starej i sprawdzonej zasadzie, która brzmi: „Aby coś robić dobrze, trzeba się na tym znać”. Posiadamy dogłębną wiedzę z branży budowlanej, a tematyka rusztowań nie ma dla nas tajemnic. Poprzez lata działalności nabyliśmy niezbędnej praktyki w montażu i demontażu konstrukcji. Ofertę naszej firmy poszerzyliśmy o rusztowania modułowe firmy Allround. Zasłynęła ona na rynku jako dbająca o jakość i wszechstronna w zastosowaniu. Funkcjonalność rusztowań modułowo przestrzennych zaprojektowana została w najdrobniejszym szczególe. Chętnie udostępnimy Państwu produkty tej firmy, na jasnych i korzystnych warunkach.

 • Firmy budowlane polecają rusztowania R65 Rux

  Producenci, którzy zajmują się rusztowaniami, najwyższą wagę przykładają do tego, aby były one bezpieczne dla użytkowników. Zapewnić je mają m.in. poręcze i krawężniki, stabilna konstrukcja, zastosowanie materiałów wysokiej jakości oraz przemyślane rozwiązania. Wszystkie z wymienionych tutaj atutów, reprezentuje produkt firmy Global Business Group, rusztowanie o nazwie R65 Rux. Zapewnia ono niezwykły komfort pracy. Mało tego, jest znacznie lżejsze od innych podobnych konstrukcji. Ma to znaczny wpływ na transport. Wszystko to sprawia, że rusztowania te są bardzo chętnie wybierane przez firmy budowlane. Firma Stillas również chętnie je Państwu udostępni.

 • Najczęściej wybierane rusztowania Plettac

  Nasza firma Stillas bardzo ceni sobie kontakt z klientem. Dzięki temu mogliśmy stworzyć atrakcyjną ofertę. Świadczymy profesjonalną pomoc, oraz dysponujemy wszystkim czego potrzebuje Państwa budowa. W naszej placówce w Poznaniu posiadamy rusztowania firmy Plettac. To najbardziej popularne typy konstrukcji. Ma na to wpływ uniwersalny system, który pozwala na wzniesienie rusztowania nawet przy obiekcie usytuowanym w trudnych warunkach. Jest też łatwy w montażu i funkcjonalny. System ten gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, oraz zapewnia komfort pracującym na nim robotnikom. Cieszymy się, że grono użytkowników tego systemu stale się powiększa.

 • Do prac na małych wysokościach idealne będzie rusztowanie jezdne Layher

  Firma Stillas w Poznaniu w swojej ofercie posiada wiele, modeli rusztowań jezdnych Layher. Posiadają one różnorodne parametry, dzięki czemu można dobrać idealne rozwiązanie do charakteru pracy. Konstrukcje te z powodzeniem, można wykorzystywać w środku, jak i na zewnątrz budynku. Używane są głównie do prac na niskich wysokościach. Ułatwiają pracę dzięki zapewnieniu swobody ruchu, jak i stwarzają możliwość trzymania pod ręką niezbędnych narzędzi. O atrakcyjności tego rodzaju świadczą też prosty montaż i niewielkie gabaryty. Na ternie Poznania i okolic istnieje możliwość wynajmu tego typu konstrukcji.

Stillas Konstrukcje Budowlane

Firma Stillas na użytek klientów udostępnia niezawodne i bezpieczne rusztowania na wynajem. Wśród nich prym wiodą produkty takich marek jak: Plettac czy Layher. Cenione są za swój profesjonalizm i wysoką jakość.

W razie potrzeby posiadamy rusztowania modułowe, ramowe i jezdne. Oprócz rusztowań w swojej ofercie mamy podnośniki koszowe, kontenery budowlane i socjalne, zsypy do gruzu itp. Prowadzimy działalność na terenie Poznania i okolic. Zapraszamy do współpracy.

Poszukujemy do pracy

Montażystów rusztowań
Kierowców kat C

Osoby zainteresowane pracą u nas prosimy o wysłanioe aktualnegp CV na maila biuro@stillas.pl

Szybki kontkat

STILLAS KONSTRUKCJE BUDOWLANE
ul. Gorkiego 33/7
tel. 509 458 771
emial: biuro@stillas.pl

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.